Zbrodniarz czy ofiara?

Ukraińcy mieszkający w Polsce to ofiary czy beneficjenci Akcji „Wisła”? Jak myślicie? Czy Ukraińcy mieszkający w Polsce po II Wojnie Światowej, i którzy wspierali UPA na naszych ziemiach zostali przesiedleni przez Polaków w ramach Akcji “Wisła” na tym stracili, czy zyskali? Pytanie pozostaje otwarte… może przytoczę kilka faktów… Ukraińcy popierający UPA i Banderę, których przesiedlono na ziemie zachodnie w czasie Akcji “Wisła” doznali cywilizacyjnego awansu, z chutorów krytych strzechą, z drewniano glinianych izb oświetlanych lampą naftową i kurnych chat z noclegami z bydełkiem weszli do świata murowanego i elektrycznego w poniemieckich domach. Po raz pierwszy zobaczyli Wasserklosett. To nie koniec. Ich potomkowie nie muszą jechać na front wschodni, mają wszak polskie obywatelstwo, a więc spokój i nie muszą na razie umierać za ukrowskich oligarchów i amerykańską demokrację. Mogą jechać do unii i pracować tam jako Polacy (w kiblach i kuchniach ale zawsze lepiej niż w kijowskiej szkole za trzy ziemniaki na godzinę).
Pora skończyć z fałszywym skomleniem owych „ofiar akcji Wisła” i natychmiast wycofać ustawę Sejmu o rzekomych ofiarach tej akcji, która REALNIE awansowała wyznawców Bandery. Przed 1 września 1939 r. mieliśmy w Polsce V kolumne, mniejszość niemiecką, teraz też mamy ale mniejszość ukraińską która tak samo jak wtedy Niemcy, wbije nam nóż w plecy gdy będziemy osłabieni.
Przypominam, iż szefem obecnego MONu jest osoba z mniejszości ukraińskiej w Polsce, która nie ukrywa swoich rusofobicznych poglądów i otwarcie szczuje Polaków na Rosjan.
Kto szczeka z TVP? BOJKE i STEPAN także z tej mniejszości i podobnie rusofobiczne za to chętnie wybielające zbrodnie ukraińskie w Donbasie. A jak z niedaleką przeszłością i Ukraińcami w niej zostawiającymi ślady?

Kto prowadził wojska sowieckie 17 września 1939 r. na Polskę?
UKRAIŃSKI generał Tymoszenko, kto był odpowiedzialny za wywózkę Kresowiaków na Sybir? UKRAINIEC Chruszczow, który po Stalinie przez wiele lat rządził ZSRR i przyszył do USRR Krym, był odpowiedzialny za atak na Węgry w 1956 r. Inny UKRAINIEC będący na czele ZSRR – Breżniew odpowiada za agresję na Czechosłowację w 1968 r. i Afganistan w 1979 r.
Kto pacyfikował Powstanie Warszawskie na Czerniakowie razem z Niemcami?
UKRAIŃSKI pułkownik Petro Diaczenko.

Inni Ukraińcy z Ukraińskiej Powstańczej Armii są odpowiedzialni za NAJWIĘKSZE zbrodnie na Narodzie Polskim podczas II Wojny Światowej – RZEŹ WOŁYŃSKĄ, a na OBECNEJ Ukrainie UPA jak i jej twórca Bandera są uważani za bohaterów. O zbrodniach Ukraińców w szeregach nazistowskiej Dywizji SS „Galizien” nie wspomnę, o Hucie Pieniackiej, współudziale w pacyfikacji Powstania Warszawskiego… DLACZEGO NASI POLITYCY NIE ŻĄDAJĄ PRZEPROSIN ZA TEZ ZBRODNIE OD UKRAIŃCÓW?

Rosjanie za Katyń przeprosili, choć pod wyrokami śmierci na Polskich oficerów podpisało się dwóch Gruzinów (Stalin, Beria) oraz trzech UKRAIŃCÓW (Woroszyłow, Kaganowicz, Kuprianow), więc dlaczego NIKT nie naciska Ukraińców, by za swoje grzechy PRZEPROSILI?
A mają na sumieniu aż za dużo, dodatkowo swoimi zbrodniami próbują oskarżać Rosjan.
Czy nie czas obudzić się z tego proukraińskiego zaczadzenia, które kosztuje nas już idące w miliardy wydatki?
Gaz za darmo, podobnie węgiel, sponsorowanie KOSZTEM polskich studentów ukraińskich, leczenie i rekonwalescencja BEZ KOLEJKI ukraińskich żołnierzy, setki tysięcy pożyczek, setki ton sprzętu wojskowego… czas powiedzieć DOŚĆ.

Niestety, partiami ślepo sponsorującymi Ukrainę są PO i PiS i by nasi politycy zajęli się POLSKĄ, nie Ukrainą należy ich odsunąć od władzy. Inaczej kasa będzie dalej płynąć za San, studenci z Ukrainy dalej będą się w Polsce panoszyć, a my będziemy wciągani w coraz większy konflikt z Rosją, na czym tylko tracimy.

Czas pomyśleć o własnych POLSKICH interesach, nie ukraińskich tym bardziej, że rząd ukraiński nie jest w stanie znieść embarga na nasze mięso… czyżby Ukraińcy byli w zmowie z Putinem?

Autor: ~gh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *