Upaństwawianie dzieci

„Rzecznik Praw Dziecka przygotował nowy Kodeks Rodzinny. Jestem absolutnie przerażony zmianą dotyczącą likwidacji władzy rodzicielskiej. Wpisuje się to w ogólnoeuropejską tendencję do pozbawiania rodziców kolejnych sfer w których mogą decydować o sprawach swoich dzieci. W nowo przygotowanym Kodeksie mówi się wprost – rodzice nie mają mieć władzy rodzicielskiej tylko mają być hodowcami cudzej własności. Następuje proces upaństwawiania dzieci – „Wszystkie dzieci są nasze i należą do państwa”. Może się to skończyć tak jak w Norwegii gdzie 25% dzieci zostało odebranych rodzicom! Znane są przypadki kiedy uznano matkę za zbyt opiekuńczą i dziecko przekazano do rodziny homoseksualnej.

Wszystko jedno jaką mamy barwę polityczną i jak chcemy siebie przedstawiać – takie rzeczy jak odbieranie władzy rodzicielskiej i oddawanie coraz większej władzy państwu to jest skręt w stronę totalitaryzmu.

Lewica zawsze uważa, że wie lepiej co rodzice powinni robić ze swoimi dziećmi. Mamy bardzo wiele różnych modeli wychowawczych, właściwie każdy rodzic ma inny pomysł na wychowanie swoich dzieci. Najgorsza sytuacja jest wtedy, gdy jakiś polityk wybierze sobie jeden, nadany przez państwo model wychowawczy, a w przypadku niedostosowania się do modelu dziecko zostanie rodzicom odebrane. Niestety w tym kierunku podążamy. W dłuższej perspektywie nikt nie będzie chciał mieć dzieci jeśli będą one własnością państwa. Nikt nie wymyślił systemu w którym rodzi się dzieci dla państwa! To zawsze spowoduje katastrofę demograficzną”.

źródło: Jacek Wilk Fb link

Jeden komentarz do “Upaństwawianie dzieci

  • 11 sierpnia 2018 o 10:51
    Bezpośredni odnośnik

    A to wszystko pod płaszczykiem dobra dzieci i eliminacji skrajnych , patologicznych sytuacji w rodzinie… krok po kroku rodzic bedzie nie miał już nic do gadania…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *