Ogólnopolska akcja protestacyjna przeciw gloryfikacji OUN-UPA i SS-Galizien

„Ukraiński prezydent Petro Poroszenko dał w twarz narodowi polskiemu, ustanawiając dzień powstania zbrodniczej UPA świętem państwowym.  Wierni mu propagandziści, także ci z Polski, próbują przy tym wmówić europejskiej opinii publicznej, że wybór daty 14 października to nie gloryfikacja morderców Polaków, Żydów, Ormian, Czechów i sprawiedliwych Ukraińców, ale – uwaga! – chęć oddania czci Matce Bożej. Tak jakby Europa była ślepa i nie widziała, że w tym dniu od lat ulicami ukraińskich miast przechodzą nie religijne procesje z ikonami, ale faszystowskie marsze z pochodniami i czerwono-czarnymi flagami oraz portretami Stepana Bandery, który zorganizował szereg zabójstw, w tym polskiego ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego. ” – pisze na swoim blogu ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Przeciwko takim postawom i działaniom środowiska kresowe i patriotyczne,  rozpoczynają ogólnopolską akcję protestacyjną.

23 października o godz. 17.00
pikietowane będą ukraińskie placówki dyplomatyczne

Celem akcji jest również piętnowanie postaw polskich polityków, poświęcających pamięć o ofiarach ludobójstwa dokonanego przez banderowców w latach 1939-1947, kosztem „poprawnych” stosunków z U_krainą. To właśnie politycy i media kierowane przez nich robią wszystko by świat nie dowiedział się prawdy, hańbiąc pamięć o pomordowanych. To oni wręcz sprzyjają antypolskim ruchom, stając w jednym szeregu z banderowskim Prawym Sektorem czy Swobodą i to jest prawdziwa HAŃBA! 

Wszystkim, tym którzy gloryfikują ukraińskich ludobójców spod znaku Bandery, wszystkim tym którzy przyświecają antypolskim postawom, wszystkim tym którzy robią wszystko by prawda o zbrodni dokonanej przez ukraińskich siekierników została wybielona, mówimy stanowcze NIE!

Informacje o wydarzeniu będą systematycznie podawane pod linkiem: FACEBOOK

Pomóż w rozpowszechnieniu tego wydarzenia wśród swoich znajomych i dołącz do nas!

Jeden komentarz do “Ogólnopolska akcja protestacyjna przeciw gloryfikacji OUN-UPA i SS-Galizien

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *